ČLÁNKY

 

MUSTANGOVÉ

23.07.2020

Wild Horses /2005/ Pete Ramey - COPYRIGHT článek i fotky Pete Ramey

Přikládám několik velmi zajímavých článků na téma tráva, pastva. Je to pro koně skutečně ta nejpřirozenější strava? Může být opravdu nebezpečná?

Tady David Landreville ukazuje, jak buduje kopyta.Vidíte ten zásadní rozdíl ve výšce měkkých patek? To udělá z vašeho koně kamzíka.Teorie, že patky mají být co nejnižší, je překonána.Patky mají být ve správné výšce vůči vnitřním strukturám (ideálně kolem 25mm od nejhlubšího bodu ve střelkové rýze oproti zemi), ale musí být hlavně silné a robustní,...

Prosím berte vážně NEGATIVNÍ PALMÁRNÍ ÚHEL
(česky), adaptace článku z: [Progressive Equine Services & Hoof Care Centre](https://www.facebook.com/hoofscanandhoofcarecentre/?tn-str=k%2AF&hc_location=group_dialog) Co to je NPU a jaký má vliv na pohybový aparát vašeho koně?
Negativní palmární úhel, to je když: spodní linie kopytní kosti se svažuje dolů...

LAMINITIS - NEBOLI SCHVÁCENÍ KOPYT nemusí vždy probíhat dramaticky.Mírné schvácení často nerozpozná kovář ani veterinář. Nicméně mírným schvácením několikrát za život projde mnoho koní. Několik epizod mírného schvácení často předchází vážnému schvácení.
Stalo se vám někdy, že váš kůň v dubnu nebo květnu chodil hůř po kamínkách, po tvrdém povrchu,...

Většina prasklin kopytní stěny vzniká kvůli tomu, že stěna není pevně připojená ke kopytní kosti a k laterálním chrupavkám. Pak kopytní stěna prostě není dostatečně silná na to, aby obstála při zátěži z nárazů bez opory pevného lamelárního spojení. Ve chvíli, kdy začnete kopyta správně upravovat v přiměřených (4-týdenních) intervalech, stěna bude...